Osiedle to nie tylko kilka budynków
– osiedle to jeden spójny i przemyślany pomysł na tych kilka budynków

Gdy zaczynamy projektować osiedle, widzimy przede wszystkim przyszłych mieszkańców i ich potrzeby.

Czym byłoby osiedle bez jego mieszkańców? Pustymi, betonowymi bryłami. Dlatego nim jeszcze zasiądziemy do przysłowiowej deski kreślarskiej, którą dziś zastępują komputery, musimy wybrać dogodną lokalizację. Już na tym etapie widzimy przyszłych mieszkańców, którzy będą zwracać uwagę nie tylko na ładną architekturę i zielone otoczenie, ale także na bezpieczeństwo i komfort na co dzień. Wybraliśmy więc działkę na skraju dwóch dużych, śląskich miast – Zabrza i Gliwic. Stąd niemal wszędzie jest blisko, niezależnie od tego, czy jest to hipermarket, miejsce pracy, albo przedszkole lub szkoła naszego dziecka.

Myślimy o najmłodszych.

Ponieważ „Budujemy dla młodych”, myślimy także o ich dzieciach. W bliskim sąsiedztwie osiedla Słowackiego Park znajdują się atrakcje dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Sama przestrzeń wokół budynków została zaprojektowana tak, by zachęcać do spędzania w niej każdej wolnej chwili ze swoimi pociechami, a krótki spacer zaprowadzi nas do rozległego parku wraz z nowo powstałą ścieżką dydaktyczną w ramach rekultywacji terenów wokół rzeki Bytomki. A gdy przyjdzie czas na naukę, „tuż za rogiem” znajdziemy najbliższe przedszkole, czy szkołę.

Szkoła, praca, zakupy? Wszystko pod ręką.

Osiedle Słowackiego Park znajduje się na granicy Zabrza i Gliwic. Choć samo otoczenie inwestycji jest ciche i parkowe, wystarczy kilka chwil, by znaleźć się na głównych alteriach łączących nie tylko te dwa miasta, ale i całą Polskę dzięki Drogowej Trasy Średnicowej i autostradom A1 i A4. W bliskim sąsiedztwie znajduje się kilka przedszkoli, szkół i uczelni wyższych, strefy ekonomiczne i duże zakłady pracy, a także największe centra handlowe.

Jeszcze przyjaźniejsza przestrzeń.

Aby nasze osiedle w pełni zasługiwało na miano parkowego, zredukowaliśmy do minimum ilość miejsc parkingowych wokół budynków. Jest to możliwe dzięki powszechnemu już w Zachodniej Europie rozwiązaniu jakim są podziemne parkingi. Pod każdym budynkiem zlokalizowane będą wydzielone miejsca parkingowe dla jego mieszkańców. Plusem takiego rozwiązania jest nie tylko uwolnienie większej przestrzeni, która może być zielona, ale także bezpieczeństwo naszego pojazdu w przestrzeni, do której nie będą miały dostępu osoby postronne.

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Widać to już na etapie wyboru lokalizacji, która jest ulokowana w spokojnej, zielonej okolicy – wprost idealnej dla dzieci. Całe osiedle zostało zaprojektowane tak, czy czuć się w nim po prostu jak w domu.

Lokalizacja

Dobra lokalizacja Twojego mieszkania to podstawa. W przypadku Osiedla Słowackiego Park trudno wyobrazić sobie lepszą. Spokojna i zielona okolica, na granicy Gliwic i Zabrza, która była inspiracją dla nazwy, a zarazem bliskość największego węzła komunikacyjnego w tej części Europy – autostradowego węzła Sośnica. Od teraz wszędzie jest blisko!

parking

Parking

Jak uzyskać więcej przestrzeni zielonej dla mieszkańców? Prosto: pod każdym budynkiem ulokować podziemny parking. Dzięki temu wokół budynków jest jeszcze więcej wspólnej przestrzeni, która może służyć mieszkańcom, a samochód pozostaje zaparkowany w bezpiecznym, podziemnym garażu.

Masz pytania dotyczące Parku Słowackiego? Nasi konsultanci czekają (48) 531-310-131

Back to Top